Senaptec senzorna posataja nam omogča testiranje vaših vidnih, vidno-motoričnih in nevrokognitivnih sposobnosti. Poleg testiranja vam na postaji omogočamo trening 12 različnih aspektov centralnega živčnega sistema. Testiranje na Senaptec senzorni postaji je primerno za športnike, posameznike po utrpelem pretresu možganov, posameznike po utrpeli poškodbi mišično-skeletnega sistem kot je denimo poškodba sprednje križne vezi. Senzorna postaja pa je prav tako primerna za posameznike po utrpeli poškodbi živčnega sistema kot je denimo možganska kap ter otroke z motnjo pozornosti.
S pomočjo Senaptec senzorne postaje izvajamo celovito testiranje 10 različnih senzornih parametrov. Testiranje in rezultati nam omogočajo vpogled v sposobnosti vašega centralnega živčnega sistema. S pomočjo obsežne baze podatkov, za vašo specifično področje izvedemo analizo in primerjavo vaših rezultatov, ti pa nam poleg tega omogočajo spremljanje vašega napredka skozi obdobje obravnave.
Sposobnost implementacije odločanja in izvedbe akcije s tem ko učinkovito in hitro odreagiramo na zahtevo okolja
Hitro reagiranje na vidne informacije v okolju, je nujno tako za efektivno realiziranje športnih veščin kot tudi za ostala področja življenja.
Hitro in natančno gibanje okončin glede na vidne informacije je eden izmed osnovih aspektov športa in življenja.
Inhibicija gibanja pri odzivanju na nove informacije v okolju je nujno za preprečevanje napak in potencialnih poškodb.
Sposobnost odločanja je funkcija, ki temelji na kvaliteti naše percepcije in procesiranja informacij.
Zaznavanje in ohranjenje širokega obsega vidni informacij nam omogoča hitre in natančne odločitve.
Percepcija premikanja številnih objektov je nujno za prostorsko zavedanje in učinkovito gibanje v okolju.
Ocenjevanje globine je nujen aspekt, ki omogoča navigacijo, precizen timing, anticipacijo itd.
Sposobnost videnja, sledenja in ohranjanja vidne fiksacije na premikajočem objektu.
Dober vid se začne z jasnimi in točnimi podatki, ki prihajajo iz očes.
Zaznavanje kontrasta je ena izmed osnov vidne percepcije in je kritična za prepoznavanje objektov.
Hitro spreminjanje fokusa je pomembno za gibanje, prostorsko orientacijo in učinkovito odločanje v časovno omejenem okolju.
Hitra koodrinacija med perifernim in centralnim vidom je nujen aspekt vsakega športnika.
Testiranje 10 senzoričnih funkcij s pomočjo Senaptec senzorne postaje, nam omogoča vpogled v vaš CŽS. S pomočjo rezultatov opravimo analizo, ki temelji na obsežni bazi rezultatov, ki jih je Senaptec zbiral skozi vsa leta svojega obstoja. Senaptec senzorno poročilo nam omogoča percentilno rangiranje vaših rezultatov, s tem pa ugotovimo potencialna področja za napredek senzornih funkcij.
Aplikacija Senaptec Sensory Training, nam omogča izboljšanje sposobnosti kot so vidnih funkcije, vidno-motoirčne veščine, hitrost procesiranja, reakcijski čas, pozornost, koordinacijo, senzorno integracijo, in funkcionalno skeniranje vidnega polja. Trening omogoča visoko obremenitev posameznikovega živčnega sistema in s tem spodbuja nevroplastične spremembe, ki vodijo v izboljšane številnih vidnih, vidno-motoričnih in nevrokognitivnih sposobnosti. Trening s pomočjo Senaptec senzorne postaje se lahko izvaja v kombinaciji Senaptec Strobe očal, ki z intermitentno obstrukcijo vida dodatno otežijo trening in izboljšajo pridobivanje novih vidnih sposobnosti.
Treniranje vidnih sposobnosti, omogoča boljše zaznavanje lokacije in gibanja žoge, soigralcev, nasprotnikov in drugih premikajočih se objektov v našem vidnem polju
Gibanje oči in sledenje tarč na zaslonu omogča treniranje perifernega vida kot tudi omogoča razvijanje učinkovitih sakad.
Ta modul treninga izziva in trenira posameznikovo sposobnost ocenjevanja globine.
Hitro iskanje tarč med številnimi motilci omoga razvijanje učinkovite strategije iskanja relevantnih informacij, ki pa je ključna sposobnost vsekaga športnika.
Najdi in se dotakni vseh tarč razen motilcev. S tem vadimo inhibicijo in hitrost procesiranja informacij.
Hitro spreminjanje fokusa med bližnjimi tarčami in bolj oddaljenemi, je klujčna sposobnost številnih športov kot je nogomet, košarka, rokomet, tenis itd. Poleg športov je ta funkcija pomembna tudi za ostala področja našega življenja kot je vožnja avtomobila.
Izvršilne funkcije kot je delavni spomin, in prepoznavanje vzorcev, omogča večjo hitrost odločanja in preciznost v športno specifičnem okolju.
Simboli se prikažejo za kratek čas, v tem intervalu mora posameznik videti, si zapomniti simbole in izpolniti nalogo. Ta modul omogoča trening delavnega spomina.
Tarče se za kratek čas pojavijo na zaslonu, posameznik pa si mora zapolniti število in lokacijo prikazanih tarč. Ta modul trenira vidno-prostorski spomin.
Je dodatna oblika delavnega spomina. Pri tej nalogi mora posameznik poleg števila in lokacije prikazanih tarč določiti zaporedje le teh.
Je pomembna sposobnost, ki omogoča razvijanje perifernega vida, ter širine naše pozornosti.
Ta modul kombinira sposobnost opravljanja centralne kognitivne naloge medtem ko mora posameznik istočasno opraviti periferno motorično nalogo. Konstantno spreminajnje naloge v centru in periferiji, močno obremeni kognitivni sistem posameznika.
Treniranje sposobnosti implementiranja odločitev in izvajanja akcij, z učinkovitem in hitrem odzivanju na zahteve okolja.
Iskanje in dotakanje tarč z našimi okončinami, omogoča razvijanje hitrega transferja v CŽS med vidnimi informacijami in motoričnimi ukazi.
Dotikanje Go tarč in izogibanje No-Go tarč, omogoči treniranje hitrega odločanja in inhibicije CŽS.
Go tarče in No-Go tarče se za kratek čas pojavijo na določeni lokaciji, naloga zahteva dotik Go tarč in izogib No-Go tarč. Ta modul trenira sposobnost hitrega odločanja, in reagiranja na vidne signale.
Risanje in ponavlanje vzorcev na Senaptec postaji izboljšuje nevro - motorične sposobnsoti.
Trening s pomočjo Senaptec Senzorne postaje omogoča celovito izboljševanje številnih vidnih, reakcijksih in procesijskih sposobnosti našega živčnega sistem. Področja za procesiranje vidnih signalov zajemajo več kot polovico naših možganov, kar kaže na izredno pomembnost vidnega sistema in informacij za realizacijo našega gibanja v prostoru. Šport od športnikov zahteva elitne nivoje vidnih sposobnosti, saj se večino od njih izvaja z veliko hitrostjo v variabilnem okolju s številnimi motilci. Za učinkovito izvedbo športno specifičnih veščin imajo športniki na voljo zelo malo okno priložnosti, ki traja od 100 pa do 500 milisekund. V tem intervalu se mora odviti percepcija, procesiranja, učinkovito odločanje in reagiranje. Prav zaradi teh časovno in prostorsko omejenih okoliščin so poškodbe v športu zelo pogoste. Pretresi možganov, ki spremljajo marsikateri šport, oslabijo vidne in procesijske sposobnosti, kar še dodatno izpostavi športnika poškodbam.